sobota, 1 stycznia 2011

Subiektywnie najbardziej oczekiwane premiery 2011

Oczywiście Czarny łąbędź Darrena Aronofsky'ego:Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać tego filmu :). Polska premiera: 21. stycznia.


Jak zostać królem Toma Hoopera (znów tłumacze dali ciała, oryginalny tytuł: King's Speech):


Bardzo dobrze przyjęty na festiwalu w Toronto z doskonałą rolą Colina Firtha. Premiera: 28. stycznia.Nie opuszczaj mnie Marka Romanka:Film na podstawie prozy Kazuo Ishiguro, z Keirą Knightley i Carrey Mulligan w rolach głównych. Czy możne być mniej niż dobry? Premiera: 04. marca.Niepokonani Petera Weira:


Oparty na prawdziwej historii uciekinierów z syberyjskiego gułagu. Mocne polskie wątki. Trzeba się przekonać samemu, co Weir zrobił z tą historią. Premiera: 08. kwietnia


Blue Valentine Derek Cianfrance:Spodobał mi się klimat zwiastuna, a poza tym Michelle Williams intryguje mnie jako aktorka. Wciąż kojarzę ją głównie z serialu Jeziorem Marzeń, co jest mocno niesprawiedliwe zważywszy na świetne role w Brokeback Mountain i Gdyby ściany mogły mówić II. Niestety nie mam informacji o dacie polskiej premiery.
A Wy na jakie filmy czekacie w tym roku?

5 komentarzy:

 1. "Black swan" to zdecydowanie wisienka na torcie tegorocznych premier.Szczególnie po zwiastunie, jaki widziałam dzisiaj w kinie. Do tego "Mr Nobody"...gdybym miala wpływ na ludzi zmusiłabym Jean Pierra Jeuneta do najkręcenia jakiegoś obrazu.
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. The Way Back oparto na książce, która wg niektórych historyków brytyjskich - ekspertów od gułagów (książkę wydano po ang w Wielkiej Brytanii, bo w niej osiadł Polak, który był jej autorem) jest fikcją. Tn. oczywiście wiadomo, że byli uciekinierzy z gułagów i taka historia mogła się zdarzyć, ale ten akurat Polak swoją hitorię jeśli nie zmyślił, to bardzo ubarwił...

  OdpowiedzUsuń
 3. Anno Mario: Ja słyszałam, że historia jest prawdziwa, ale Rawicz skłamał pisząc, że brał udział w ucieczce. Aczkolwiek moje źródło nie jest jakoś wybitnie wiarygodne - Forum Filwebu :).
  Miss Cinname: też odliczam dni do Łabędzia. Lubię Portman :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Black swan"... nie wiem kiedy będa grali w Oslo... ostatnio widzielimy "The concert", świetna muzyka! Film trochę łzawy, ale klimaty rosyjskie fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 5. ps. ta biała lampa jest z Mooi chyba...

  OdpowiedzUsuń